دوشنبه 16 مرداد‌ماه سال 1396

چیزهایی که قبل از سفر به مالدیو باید بدانید

نکاتی برای سفر به مالدیو
مالدیو با آب های شفاف و زلال و سواحل آفتابی خود خواسته های شما از یک جزیره رویایی را برآورده می کند. اما گذراندن تعطیلات در این جزیره بهشتی گاهی با خودش هزینه های پنهان زیادی دارد که می تواند شما را به درد سر بیندازد و سفر شما را خراب کند. برای اینکه این اتفاق برای شما نیفتد باید قبل از سفر به مالدیو یک سری اطلاعات را داشته باشید
برنامه رفت و آمد
در سفر به این جزیره، پروازهای بین المللی در فرودگاه بین المللی ماله در جزیره هولهوله بر روی زمین می نشینند. بیشتر تفریحگاه های مالدیو بر روی جزایر انفرادی ساخته شده اند و این به معنی این است که برای رسیدن به محل اقامت خود احتیاج به کشتی، قایق موتوری و یا هواپیمای دریایی دارید. اگر می خواهید با هواپیمای دریایی به آنجا برسید توجه کنید که این هواپیماها فقط در ساعات روشنایی روز کار می کنند به همین دلیل اگر شب به فرودگاه رسیدید در همان شهر ماله بمانید تا صبح شود و صبح با شروع فعالیت هواپیماها از آن ها استفاده کنید. کشتی ها به ندرت روزهای جمعه فعالیت می کنند پس اگر روز جمعه به مالدیو برسید نمی توانید از این کشتی ها استفاده کنید، همه این مسائل را در هنگام رزرو پرواز در نظر بگیرید.
هزینه های پنهان
همانطور که گفتیم در مالدیو بیشتر تفریحگاه ها و اقامتگاه ها در جزیره های انفرادی ساخته شده اند که این به معنی این است که نمی توانید در بیرون هتل به دنبال غذا و یا تفریحات دیگر بگردید. به همین دلیل این خیلی مهم است که قبل از اینکه رزرو هتل خود را قطعی کنید به دقت امکانات هتل را بخوانید. منبع : تور مالدیو شهریور 96
برای مثال، بعضی از اقامتگاه ها تپه های شنی دارند که با کمی شنا از ساحل می توانید به آن ها برسید در حالی که در اقامتگاهی دیگر مجبور هستید برای رسیدن به تپه های شنی قایق بگیرید و این یعنی باید هزینه های اضافه تر پرداخت کنید. برای غذا هم همینطور است، از آنجایی که در مالدیو بیشتر محصولات، وارداتی است غذا در این جزیره به شدت گران است. برای هر خریدی که جزئی از پکیج تور شما نباشد باید حداقل ۱۰ درصد مالیات پرداخت کنید و این یعنی قیمت یک وعده غذا برای دو نفر بعد از پرداخت مالیات، ۱۰۰ دلار سنگاپور می شود.  برای تفریحات مختلف و کرایه تجهیزات هم وضعیت همین است. به همین دلیل حتما هتلی را انتخاب کنید که هزینه همه غذاها و تفریحات، از قبل برای شما حساب شده  باشد تا نیازی نباشد که به صورت شخصی برای چیزی هزینه کنید.
سواحل
مالدیو کشوری مسلمان است اما از آنجایی که بیشتر اقامتگاه ها در جزایر خصوصی ساخته شده اند به راحتی می توانید در سواحل آن شنا کرده و استراحت کنید. برای رفتن به پایتخت این کشور، ماله و همچنین مهمان خانه ها (چون مهمان خانه ها در جزایر شلوغ هستند) باید لباس مناسب داشته باشید. حتما چیزی بپوشید که شانه ها و بالای زانوهای شما را بپوشاند.نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد